Loading Downloads
6Episodes
Category: Technology

הפודקאסט עוסק באנשים המרכיבים את ההייטק הישראלי. לא בהכרח אלה שתמיד בפרונט כמו יזמים, מנכ”ליות ובכירים אחרים (אבל גם!). דרך הסיפור של האורחים, וזו יכולה להיותמתכנתת בכירה, איש QA ג׳וניור, מנהל קמפיינים או חוקרת - נעסוק גם בנושאים שמעסיקים אותנו ההייטקיסטים: מה לומדים ואיפה, קבלה ומעברי תפקידים, שכר, איזון בית עבודה, פנסיה, שוויון מגדרי, שילוב מיעוטים וכן, גם נושאים חשובים כמו אלו אזניות קונים ומהי קפסולת הקפה הטובה ביותר.

לפני כל פרק נפרסם בקבוצת הפייסבוק את שם האורח/ת הבא/ה כדי שתוכלו לכתוב לנו שאלות.

June 14, 2021

פרק 5 - אורי דונר, על חרדים ומשבצות בהייטק

אורי דונר בוגר הטכניון, חזר בתשובה אחרי טיול בהודו והפך לחרדי לפני 20 שנה. הוא מתגורר בכפר חב"ד עם אשתו ו-10 ילדיו. לאחר קריירה כיצרן עצמאי של יין ושמן החליט לחזור להיי-טק והצטרף לפני 4 שנים כמפתח devops לסטארט-אפ SQream.

 

דיברנו על סיפור החזרה בתשובה של אורי, הכניסה שלו להייטק ואיך זה להתראיין כאדם חרדי,על מתחים במשרד, הגישה המיוחדת שלו להשתלבות ואיך לקחת נקודת תורפה ולהפוך אותה ליתרון. 

June 7, 2021

פרק 4 - פבל קורולין, על בוטקאמפים והסבות בהייטק

פבל קורולין הוא מנהל צוות פיתוח, אבל הוא הגיע לשם בדרך לא כל כך שגרתית: אחרי 11 שנים בצה"ל ותואר במשאבי אנוש, החליט להשתחרר ולעשות הסבה לפיתוח. פבל השתתף בבוטקאמפ של חצי שנה ובסופו התקבל כמפתח בחברת צ'קפוינט, שם גם קודם למנהל.

דיברנו על הסבות, למה עוזבים את צה"ל עשר שנים לפני הפנסיה, מה זה בכלל בוטקאמפ וכמה זמן זה לוקח, למי זה מתאים בכלל, איך מוצאים עבודה אחרי בוטקאמפ, האם צריך להוכיח את עצמך יותר אם אין לך תואר והאם זה בכלל שווה את זה.

May 31, 2021

פרק 3 - יפתח בר, על השכר שלכם בהייטק

יפתח בר מילא כמעט כל תפקיד בסולם הפיתוח: ממתכנת צעיר ב-8200 ועד CTO ויזם שהקים את הסטארטאפ riseup שמבוסס על שירות טכנולוגי חדשני שהופך את המציאות הכלכלית של ישראלים וישראליות לפשוטה יותר.
ב-2017 יפתח הציג בכנס רברסים עם ההרצאה: בואו נדבר על המשכורת שלכם, בה נתן כלים שיאפשרו להייטקיסטים לנהל משא ומתן טוב יותר (אם בכלל), ומאז עזר לאלפי מחפשי עבודה.

דיברנו על שכר ומרכיבי שכר, משא ומתן, כמה שכר לבקש בעבודה ראשונה, התמודדות עם קושי בניהול משא ומתן, מתי אפשר לפתוח את נושא השכר לדיון מחדש, מניות, אופציות ועוד שלל נושאים. לא משנה אם אתם בשלבי חיפוש עבודה,חושבים שהגיע הזמן לדבר על השכר שלכם עם המעסיק או סתם רוצים ללמוד קצת יותר על השכר שלכם - הפרק הזה בשבילכם.

 

ההרצאה של יפתח: https://www.youtube.com/watch?v=pzq37L4UBUU&ab_channel=Reversim

May 24, 2021

פרק 2 - נטע מגן, מיתוג מעסיק בהייטק

נטע מגן היא אשת שיווק ותוכן עם מעל ל-10 שנות ניסיון במגוון תחומים: מיתוג ומיתוג מעסיק, סושיאל מדיה, יח״צ,  תקשורת פנים ארגונית, סטוריטלינג ועוד. כיום היא מובילה את תחום מיתוג המעסיק בנקסט אינשורנס, סטארטאפ מבוסס בתחום הביטוח הדיגיטלי לבעלי עסקים קטנים בארה״ב. קודם לכן שימשה בתפקידי מיתוג ותוכן שונים בסטארטאפים לייטריקס, מוביט וגט. נטע בעלת תואר שני בתקשורת ויחב״ל מאונ׳ בר אילן ובעברה שימשה כעיתונאית גלי צה״ל. 

דיברנו על מיתוג מעסיק, איך נטע התחילה את דרכה בתחום, מה מעניין הייטקיסטים, מיתוג מעסיק בישראל לחברה גלובלית, איך הופכים חברת ביטוח למגניבה, איך מודדים מיתוג מעסיק, מה הדברים שצריך לשים לב אליהם כשמספרים סיפור ועל מיתוג ושיווק עצמי. 

 

הלינקדאין של נטע

May 8, 2021

פרק 1 - גיא קולב, סורסינג וגיוס בהייטק

בפרק אירחנו את גיא קולב. לגיא סיפור לא שגרתי - הוא בוגר הנדסת תוכנה, בוגר קורס תכנות בסמ"ח, שירת כמתכנת בחיל המודעין ולאחר שבע שנים כמתכנת החליט לעבור לתחום הגיוס. בשנים האחרונות מנהל ומוביל את צוות הסורסינג של מיקרוסופט ישראל, אירופה ואפריקה.

דיברנו על גיוס, מגייסות ומגייסים, איך עוברים מתכנות לגיוס (ולמה), מכללה או אוניברסיטה, מה המשמעות של ראיון כח אדם (אם בכלל), כמה הציונים משמעותיים, גיוון בגיוס ובכלל, ההבדל בגיוסים בישראל ובארה"ב ואיך לעשות משא ומתן. 

 

האימייל שלנו

May 8, 2021

פרק 0 - פתיחה

פרק פתיחה קצר - על מה אנחנו הולכים לדבר